Naše pretkadetkinje su odigrale i posljednji turnir međunarodne LWB lige te upisale nove dvije vrijedne pobjede čime su regularni dio natjecanja završile na prvom mjestu kao jedina neporažena ekipa lige sa savršenim skorom 8-0 i impresivnom koš razlikom +268.
Ovaj put gostovali smo u slovenskoj Vipavi gdje smo odmjerili snage s preostale dvije neporažene ekipe, ekipama KK Vipava i Felix Zasavje.
Prvu utakmicu odigrali smo protiv ekipe Felix Zasavje, koja je ujedno i organizator natjecanja, te upisali visoku pobjedu rezultatom 76:28. Već u prvoj dionici zatrpali smo koš slovenske ekipe ubacivši čak 30 poena, dok smo protivnika limitirali na samo 7 poena i praktički već tada riješili pitanje pobjednika.
U nastavku utakmice igralo se sa širom rotacijom, što su sve naše igračice odlično iskoristile i dodatno povećavale razliku. Naša prepoznatljiva agresivna obrana i brza tranzicija obilježile su susret. Zbog velike agresivnosti ušli smo u probleme s osobnim pogreškama te smo ih u cijelom susretu imali čak 25. Služio nas je i šut – ubilježili smo 45% za dva poena i 33% za tri poena.
MVP ovog susreta bila je Maria Rojnić s 15 poena, dok je Annamaria Sponza pridodala 11 poena uz 6 asistencija i 5 skokova.
Drugi susret bio je ujedno i derbi ovogodišnje lige protiv ekipe KK Vipava, koja je ranije pobijedila Felix Zasavje, što je značilo da ova utakmica odlučuje o prvom mjestu lige.
Prva dionica protekla je u stalnim promjenama vodstva, a promašili smo nekoliko otvorenih polaganja kojima smo mogli stvoriti veću prednost. U drugoj četvrtini vodila se velika borba za svaki posjed i loptu, a na poluvrijeme odlazimo s tri poena prednosti.
Treća dionica pripala je domaćinu – ostali smo bez ideje u napadu te se u posljednju četvrtinu ušlo s jednim poenom prednosti za našu ekipu. Atmosferu prije zadnje četvrtine dodatno je zagrijala lokalna plesna grupa, a na terenu je uslijedila prava borba za svaku loptu. Četiri minute prije kraja serijom dobrih rješenja odlazimo na +8, no domaćin se brzo vraća tricom i s dva polaganja nakon sumnjivih sudačkih odluka.
Nakon time-outa skupljamo glave te mirnim i preciznim izvođenjem slobodnih bacanja ipak uzimamo veliku i vrijednu pobjedu rezultatom 54:50 za veliko slavlje naših igračica. Nije to bila naša najbolja utakmica, ali pokazali smo karakter kada je bilo najpotrebnije i ostali neporaženi.
MVP utakmice bila je Annamaria Sponza s 22 poena, 4 asistencije i 4 skoka, dok je Anabela Tokić ubacila 11 poena i pogodila važnu tricu u završnici susreta.
Sada nam slijedi period priprema za Final Four koji će se odigrati krajem svibnja u Kranju, gdje ćemo u polufinalu odmjeriti snage s ekipom Champ Academy i pokušati izboriti finale i borbu za najsjajniju medalju.
Veselimo se završnici i novim izazovima.
Bravo cure!
Rezultati:
Poredak:
