Košarkaši Rovinja poraženi od Kastva

Napisao/la  Datum: 01.03.2020.

Neočekivani poraz doživjeli su seniori Rovinja koji su u 17. kolu ugostili košarkaše Kastva koji su porazili rovinjske košarkaše 80:76.

Od samog početka susreta, pa sve do kraja, igralo se poen na poen

Prvi koš za Rovinj postigao je Blažević da bi rezultat 7:2 za goste, na semaforu stajao punih 4 minute.

U drugoj četvrtini, dvijema tricama Šljuke, Rovinjci prelaze u vodstvo 28:22, no uz nekoliko grešaka u napadu, Gušić 30 sekundi prije odlaska na odmor zabija tricu za 39:34 za Kastav, no sa istekom sirene Klarić zabija tricu za 37:39.

Nakon odmora, Klarić i Koljanin tricama otvaraju drugi dio utakmice, Klarić pogađa dodatna tri bacanja za vodstvo 46:40 no tada se u igri Rovinja događa blokada što gosti koriste za 10:0 seriju.

Posljednju četvrtinu košarkaši Rovinja otvaraju dobro, tricama Koljanina i Perić te dvijema polukontrama Milivojevića i Perića a zatim i tricom Šljuke, no s druge strane gosti predvođeni Miletićem i njegovim tricama anuliraju svako vodstvo Rovinja i prednost od 2 poena drže do posljednje minute kada Milivojević pogađa za 77:76 no, brzi faulovi Rovinja ipak nisu urodili plodom te gosti zasluženo odnose pobjedu iz Rovinja.

Ekipu Rovinja koševima je prevodvio Šljuka sa 19 postignutih poena, Perić je dodao 14, Milivojević 13, Koljanin 12 a Klarić 10 poena.

Rovinj - Kastav 76:80 (13:17, 24:22, 18:17, 21:24)

Rovinj: Kusanović, Tembel, Laković, Klarić 10, Šljuka 19, Matošević 2, Koljanin 12, Blažević 2, Milivojević 13, Perić 14, Škare, Zorić 4